První pomoc

Pokud cítíte, že máte s hraním problém, chcete s ním nadobro přestat, a vzít život znovu pevně do svých rukou, tyto tipy by vám měly významně pomoci:
 
Přiznejte si, že máte problém.
 
Svěřte se. Je to těžké, nepříjemné a bude vám trapně. Na tak velkou věc ale člověk nemůže být sám. Vyberte si z okolí někoho, komu věříte, a povězte mu o vaší situaci. Uvidíte, že přijde velká úleva. Pokud nemáte, komu se svěřit nebo byste se nejprve chtěli svěřit anonymně a probrat, jak postupovat dále, kontaktujte nás.
 
Zabraňte si přístupu ke hře. “Přestanu příští týden, ještě to naposledy zkusím…” NE. Abyste neprohráli život, je okamžitě potřeba přestat hrát. S tím může pomoci například jednoduchá a šetrná aplikace GamBan (odkaz na stažení ZDE), která je zdarma a zablokuje přístup ke stránkám s hazardem. 
 
Pověřte někoho, ať vám spravuje finance. Ano, může se vám to zdát trapné. Ale vítězem a hrdinou je ten, kdo se svěří a domluví se s manželkou/přítelkyní/otcem/kýmkoli, komu věří, že to jim bude chodit jeho výplata, a to oni za něj zaplatí nájem a všechno potřebné, než se situace uklidní. Ne ten, kdo všechny peníze prohraje. Přečtěte si, co dělat, pokud vás trápí dluhy. 
 
Vyhledejte pomoc. Je skoro nemožné tento problém zvládnout sám. Závislost na hazardu není vaše chyba, není to vaše slabost. Velkou chybou by ale bylo dál se ničit. Pokud to nezvládáte sami, vyhledat pomoc je jediné řešení. Pokud váháte a nejste si jistí, jaká forma pomoci či léčení je pro vás ta pravá, napište nám nebo zavolejte a společně vše v klidu probereme. 
 
Nezapomeňte, že v minulosti se lidé dostali i ze zdánlivě naprosto bezvýchodných situací (obří dluhy, ztráta práce, přátel, zničené vztahy) a dnes žijí správný a spokojený život. Ať se vám zdá vaše situace jakkoli zoufalá, nikdy to nevzdávejte. Závislost na hazardu z vás nedělá špatného člověka a VŽDY existuje řešení a cesta k němu.

Napište nám email

pomoc@neprohraju.cz